czwartek, 19 listopada 2009
Pozwól Mi Wejść

Czas pomiędzy uczeniem się do egzaminu, a haftowaniem wypełniam sobie oglądaniem filmów online na stronce zalukaj. Filmy można tam oglądać bez ściągania. Jedyny feler to taki, że po 50 czy tam 60 minutach film się wyłącza i trzeba poczekać godzinkę, żeby móc dalej podjąć oglądanie. Idzie to obejść, jeśli ktoś ma zmienne IP - wystarczy zrestartować net, włączyć film, wyszukać odpowiedni czas na pasku i gotowe.

Oczywiście musiałam zacząć od oglądania horrorów ;)  Po kilku strasznie nudnych i jednym bardzo strasznym natrafiłam na perełkę! Tak mnie ten film zachwycił, że muszę, no muszę go Wam polecić!

Krótki opis :

Zwyczajne szwedzkie miasteczko. Wszechobecny chłód. Samotność, a w niej Oskar, przerażająco wyobcowany nastolatek mieszkający z matką na jednym z miejskich blokowisk. Pewnego wieczoru na osiedlowych drabinkach poznaje Eli. Niespodziewanie nawiązuje się między nimi niema nić porozumienia. Dziewczynka okazuje się być podobnie jak Oskar bezbrzeżnie samotna.

Jego tytuł to "Pozwól mi wejść". Jest to produkcja szwedzka. A ja uwielbiam filmy naszych północnych sąsiadów. Mają taki niesamowity klimat. Kto oglądał "Historie Kuchenne" Benta Hammera, ten wie o co chodzi. Jak już wspominałam jest to horror - ale proszę nie skreślać tej pozycji od razu ze względu na gatnek!! Dla mnie to bardziej dramat, niż horror. Nie ma lania się krwi litrami, wyjmowania bebechów na wierzch itp. Jest to opowieść o przyjaźni, ale także o okrucieństwie świata.

Możliwe, że wywarł on na mnie takie wrażenie, gdyż miałam podobne doświadczenia w szkole jak Oskar. Wg mnie jest ciekawą odmianą od typowej i przewidywalnej papki amerykańskich produkcji.

Odczucia innych:

"Polecam. Jeśli pozwolisz na małą manipulację własnymi przekonaniami i dasz się porwać historii tam przedstawionej to zapewniam, że po zakończeniu filmu wyjdziesz z doświadczeniem czegoś zupełnie nowego.  Polecam wszystkim, którzy szukają w filmach rozmowy, dialogu, trudnych pytań, a nie jedynie rozrywki za cenę biletu." ~Pont

"Jeden z najlepszych filmow jakie widzialam! Wspaniala, subtelna gra aktorow, ktorzy zostali perfekcyjnie dobrani do rol. Pieknie nakrecony, swietne ujecia, proste a mocne."  ~Eli

"A chilling fairytale

as delicate, haunting and poetic

a film as you're ever bound to see"  ~Guillermo Del Toro (reżyser "Labiryntu Fauna")

Linki (film jest dwuczęściowy)

Część I

Część II

Zakładki:
Ciekawe blogi blogspot
Ciekawe blogi blox
Ciekawe blogi inne
Ciekawe blogi onet
Tu Kupuję: Hafty
Tu Kupuję: Scrapki